SPECYFIKACJA TECHNICZNA:
- Lekkie i kompaktowe ochraniacze wodoodporne.
- Elastyczny, wodoodporny materiał PU
- Otwarta konstrukcja spodu z trwałym panelem przednim oraz dodatkowa ochrona przed ocieraniem korby
- Wysoki ściągacz z wykończeniem silikonowym
- Zamek z tyłu z uchwytem ułatwiającym obsługę w rękawiczkach
- Elementy odblaskowe w tylnej części
Lekkie ochraniacze na buty bez ocieplenia, które zapewniają pełną ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Idealne na okres przejściowy i deszczowe, letnie dni, gdy nie potrzebujemy ocieplenia, a jedynie ochrony przed wodą. Są na tyle kompaktowe, że zwykle można je zmieścić w dużej kieszeni kurtki po złożeniu.
TRWAŁOŚĆ OCHRANIACZY NA BUTY
Są trzy czynniki, które mają znaczenie w przypadku ochraniaczy na buty:
- rodzaj butów i ich dopasowanie do ochraniaczy
- wybór odpowiedniego modelu i rozmiaru ochraniaczy
- sposób używania ochraniaczy
Ogólnie, co się tyczy wszystkich ochraniaczy na buty niezależnie od producenta/modelu/materiałów z jakich są wykonane - żadne ochraniacze na rynku wytrzymają "kontaktu z podłożem". Buty poza modelami szosowymi i mocno sportowymi MTB mają szeroki bieżnik przodu, a czasem i z tyłu. Ochraniacze typu zamkniętego (MT500/FreezingPoint/Road/Dexter/Deluge) posiadają zamknięty spód z otworami na bieżnik buta pod piątą oraz na bloki pedałów zatrzaskowych. Często jednak w przypadku butów MTB bieżnik podeszwy jest szerszy i materiał ochraniacza zasłania jego część i styka się z podłożem podczas chodzenia.
W przypadku chodzenia z założonymi ochraniaczami, zarówno po betonie jak i w terenie deptamy bezpośrednio po materiale - w ochraniaczach Endury stosowane są najmocniejsze materiały jak Kevlar/Cordura, ale gdy taki materiał znajdzie się między twardym bieżnikiem a podłożem to nie ma szans na przetrwanie. Dojście z domu do garażu przeżyją, ale podejścia / przerwy w jeździe i podobne sytuacje zniszczą z czasem każde ochraniacze, które są stworzone do jeżdżenia, a nie chodzenia.
Wyjątkiem są ochraniacze z otwartą konstrukcją spodu (Luminite) gdzie od spodu przez środek biegnie mocny rzep, a większość podeszwy buta jest odsłonięta więc nie depczemy po materiale.
Podsumowując - ochraniacze na buty sprawdzają się przy chodzeniu jedynie w przypadku butów szosowych i bardzo sportowych modeli MTB w których po założeniu ochraniaczy nie depczemy po materiale. Podczas jazdy ochraniacze są bardzo trwałe i wybierając odpowiedni model będą długo służyły bez problemów.
Warunki gwarancji
1. Producent roweru - KROSS spółka akcyjna z siedzibą w Przasnyszu (06-300), ul. Leszno 46, udziela na zakupiony rower gwarancji na okres 2 lat, licząc od daty zakupu roweru. W przypadku wystąpienia w tym okresie wad roweru na żądanie właściciela roweru producent dokona naprawy lub wymiany roweru. Gwarancja udzielana jest wyłącznie konsumentom oraz osobom fizycznym zawierającym umowę sprzedaży bezpośrednio związaną z ich działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie ma ona dla tych osób charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej
1.1. Warunkiem obowiązywania dwuletniej gwarancji jest wykonanie płatnych przeglądów:
a) pierwszego w terminie między 30. a 60. dniem od daty zakupu (dla rowerów zakupionych w miesiącach od listopada do końca stycznia przegląd może być wykonany najpóźniej do dnia 31. marca),
b) a następnie przeglądu okresowego pomiędzy 11. a 16. miesiącem od daty zakupu. Przegląd może zostać wykonany w Autoryzowanych Punktach Serwisowych lub punktach sprzedaży Kross.
1.2. W przypadku komponentów takich jak amortyzatory, dampery, sztyce amortyzowane, właściciel zobowiązany jest do wykonywania niezależnych przeglądów zgodnie z interwałami serwisowymi określonymi przez producenta danego komponentu. Informacje o interwałach serwisowych znajdują się na stronie internetowej: https://kross.eu/pl/gwarancja.
1.3. Wszystkie czynności regulacyjne i kontrolne roweru w okresie gwarancyjnym wykonywane są odpłatnie.
2. Warunkiem reklamacji z gwarancji jest przedstawienie dowodu zakupu roweru i oświadczenia gwarancyjnego lub posiadanie konta gwarancyjnego na platformie www.kross.eu/pl, założonego zgodnie z regulaminem tej platformy.
3. Wszelkie reklamacje z tytułu gwarancji muszą być zgłaszane za pośrednictwem Autoryzowanego Punktu Serwisowego producenta, za pośrednictwem sprzedawcy, pisemnie na adres producenta, poprzez platformę www.kross.eu/pl, w formie wiadomości e-mail na adres poczty elektronicznej: kross@kross.pl lub przy wykorzystaniu formularza dostępnego na stronie https://kross.eu/pl/zgloszeniereklamacyjne. Dla uniknięcia wątpliwości wskazane powyżej sposoby zgłaszania reklamacji są opcjonalne.
4. Właściciel roweru ma obowiązek udostępnić producentowi rower, którego naprawy lub wymiany żąda w ramach gwarancji. Producent skontaktuje się z właścicielem w sprawie odbioru roweru i pokryje koszt odbioru. Nie dotyczy to dostarczenia / przekazania roweru zgodnie z ust. 5 poniżej.
5. Właściciel zgłaszając reklamację roweru z gwarancji może również osobiście dostarczyć rower do Autoryzowanego Punktu Serwisowego lub Punktu Sprzedaży KROSS.
6. Skorzystanie przez właściciela z trybu dostarczenia/udostępnienia roweru wskazanego w ust. 5 powyżej jest dobrowolne i nie narusza innych uprawnień właściciela wynikających z przepisów prawa. Zachęcamy do korzystania z trybu wskazanego w ust. 6 powyżej, gdyż może on przyspieszyć rozpatrzenie reklamacji (np. poprzez pominięcie czasu zrealizowania usług odbioru roweru od właściciela).
7. Rozpatrzenie reklamacji z gwarancji przez producenta powinno nastąpić w terminie 14 dni od momentu otrzymania reklamacji. W przypadku uznania reklamacji, producent zobowiązuje się do naprawy uszkodzonej części w możliwie najkrótszym terminie, nie dłuższym niż 30 dni od daty podjęcia decyzji i bez nadmiernych niedogodności dla właściciela.
8. Producent zamiast żądanej przez właściciela wymiany może dokonać naprawy lub zamiast żądanej naprawy może dokonać wymiany, jeżeli wybrany przez właściciela sposób załatwienia reklamacji jest niemożliwy albo wymagałaby nadmiernych kosztów po stronie producenta. Koszty naprawy lub wymiany ponosi producent.
9. Gwarancja obejmuje wyłącznie wady roweru. W szczególności w ramach gwarancji producent nie jest zobowiązany do wykonywania serwisowych czynności eksploatacyjnych, wskazanych w instrukcji obsługi roweru lub warunkach gwarancji, które obciążają właściciela roweru.
10. Używanie roweru niesprawnego lub uszkodzonego może prowadzić do dalszych jego uszkodzeń, a nawet wypadku i uszkodzenia ciała. Po wykryciu usterki, użytkownik powinien niezwłocznie zaprzestać użytkowania roweru.
11. W przypadku braku zgodności rzeczy sprzedanej z umową kupującemu z mocy prawa przysługują środki ochrony prawnej ze strony i na koszt sprzedawcy. Gwarancja nie wpływa na te środki ochrony prawnej.
12. Kwestie, które nie zostały ujęte w niniejszych Warunkach gwarancji są regulowane przez odpowiednie postanowienia Kodeksu Cywilnego lub ustawy o prawach konsumenta.