1) Łańcuchy można zakładać na wszystkie rozmiary opon wymienione na opakowaniu.
Sprawdź instrukcję obsługi samochodu w sprawie ewentualnych ograniczeń dotyczących montażu łańcuchów.
3)Jeśli samochód wyposażony jest w opony bieżnikowane skonsultuj się z fachowcami z branży oponiarskiej czy na tych oponach można montować łańcuchy przeciwśnieżne.
4) Przed założeniem sprawdź czy łańcuchy nie są w jakikolwiek sposób uszkodzone. Jeśli są, pod żadnym pozorem nie wolno ich montować. Łańcuchy nie mogą też być montowane, jeśli ich zużycie w stosunku do nowych zbliża się do 50%.
5) Sprawdź czy ciśnienie w oponach jest zgodne z podanym w instrukcji obsługi samochodu. Po założeniu łańcuchów nie zmieniaj ciśnienia w oponach.
6) łańcuchy powinny być montowane, kiedy samochód zaparkowany jest na równej powierzchni, a hamulec ręczny jest zaciągnięty. Jeśli wymagają tego przepisy załóż kamizelkę odblaskową. Upewnij się, że jesteś dobrze widoczny przez innych uczestników ruchu drogowego.
7) Łańcuchy powinny być zamontowane na kołach napędzających. Opony na tej samej osi powinny być tego samego modelu.
8) Po założeniu łańcuchów upewnij się, że żadna ich część nie dotyka karoserii nawet przy maksymalnie skręconych kołach.
9) Przed ruszeniem sprawdź jeszcze raz czy łańcuchy są poprawnie założone.
10) Niektóre modele łańcuchów wymagają zatrzymania się po przejechaniu krótkiego dystansu (nie mniej niż 100m) w celu upewnienia się czy łańcuchy ułożyły się na kołach centralnie i czy są odpowiednio napięte. Jeśli to konieczne należy dopiąć je ponownie.
11) Założone łańcuchy wpływają na prowadzenie samochodu. Należy, zatem dostosować prędkość do stanu nawierzchni drogi i do własnych umiejętności, jednak pod żadnym pozorem nie wolno przekraczać prędkości 50 km/h. Na fragmentach jezdni wolnych od śniegu lub lodu należy jeszcze bardziej ograniczyć prędkość jazdy. Nie dopuszczaj, aby koła z założonymi łańcuchami buksowały. Jeśli twój samochód wyposażony jest w system antypoślizgowy upewnij się, że jest on włączony.
12) Po przejechaniu ok. 20 km lub dłuższego odcinku drogi nie pokrytej śniegiem, po nagłym hamowaniu lub po najechaniu na krawężnik należy sprawdzić czy łańcuchy są nadal poprawnie założone i czy nie uległy nadmiernemu zużyciu.
Łańcuchy mogą być w nagłych przypadkach naprawione przy pomocy dołączonych do opakowania zapasowych ogniw, które należy zacisnąć np. kombinerkami. Zasadniczej naprawy powinien jednak dokonać wyspecjalizowany personel przy pomocy oryginalnych części zamiennych. W żadnym przypadku nie wolno w jakikolwiek sposób przerabiać łańcuchów.
13) Łańcuchy mogą być używane jedynie na drogach pokrytych śniegiem lub lodem. Nie mogą być używane do jazdy terenowej. Łańcuchów nie wolno używać niezgodnie z przeznaczeniem np. do holowania czy podnoszenia ciężkich przedmiotów.
14) Po każdym użyciu łańcuchów należy je myć w ciepłej wodzie, suszyć i przechowywać w oryginalnym opakowaniu. Nie dopuszczać do kontaktu łańcuchów z chemikaliami.
15) Podczas montażu i demontażu szczególnie uważaj na palce, dłonie i włosy, aby uniknąć przypadkowego zranienia np. przez napinacz, (kiedy sprężyna jest napinana lub luzowana).
16) Zachowaj bezpieczną odległość od samochodu jadącego na łańcuchach, gdyż możesz zostać zraniony przez wyrzucane spod kół kamyki czy kawałki lodu.
17) Wszystkie wady fabryczne objęte są gwarancją. Gwarancja obejmuje tylko wymianę uszkodzonych części.
18) Fotografie i rysunki zawarte w instrukcji montażu nie są wiążące i jeśli uznamy to za konieczne rezerwujemy sobie prawo do ich modyfikacji.